Regolowiec - to już 43-ci raz

włącz .

Polana na RegolowcuNie ma chyba PTTK-owskiej  imprezy z dłuższą tradycją, niż Rajd Śladami Dawnego Hutnictwa na Regolowcu. To niesamowite, jak przez tyle lat udało się rok w rok kultywować tę wspaniałą tradycję. Dziś Regolowiec jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w okolicy, podczas gdy pół więku temu mało kto wiedział, że coś takiego w ogóle istnieje. Nieliczni co nieco na ten temat wiedzieli, ale wiedza ich skryta była tajemnicą i niedopowiedzeniami. W miejscu dzisiejszego pola biwakowego rósł gęsty las, wśród którego spośród zarośli wystawały pozostałości jednej z najstarszych osad hutniczych w regionie.

Maj zaczął się... znienacka

włącz .

Jeszcze dobrze nie wybrzmiały echa wycieczki na Śnieżnik, a już następnego dnia dopadł nas znienacka Rajd... Znienacka. Niedzielne popołudnie wręcz zapraszało do spaceru. Grupa Znienacka szybko się zorganizowała, o umówionej godzinie spotkała pod Biedronką i ruszyła w trasę. Ta wiodła na Siedlungi, łąki w kierunku strzeleckiej szosy, a później na drugą stronę, na Nowe Łąki. Tam spotkaliśmy kilka saren, niektóre przemknęły nie zauważając nas, ale kilka się zorientowało i roztropnie wycofało. Nowe Łąki przecina w poprzek aleja starych drzew, pod nimi zrobiliśmy parę zdjęć obserwując wykwitające dokoła nowe życie. Z daleka podziwialiśmy dwa stare dęby i zastanawiali się, którędy można do nich dojść. Na pewno kiedyś tam też zawitamy. Wkrótce weszliśmy do lasu po drugiej stronie i tam spacerując dotarliśmy do punktu widokowego przy Małej Panwi. Chwilę tutaj odpoczęliśmy, po czym ruszyliśmy w stronę Nadleśnictwa, i koło rajdu niejako się zamknęło.

Zapraszamy na Regolowiec

włącz .

Oddział Zakładowy PTTK Huta Andrzej w Zawadzkiem zaprasza na 43 Zlot

Śladami Dawnego Hutnictwa

Regolowiec 2024

Plany tras: start i przebieg wg regulaminu:

Trasa nr I i II z Zawadzkiego:

  • piesza - start o godz. 9:00 kinoteatr BiK - Plac Hutnika
  • kolarska - start o godz. 9:00 Kinoteatr BiK

Meta: do 11:30 - przejazd lub przejście ścieżkami/szlakami turystycznymi Doliny Małej Panwi na Polanę Regolowiec.

Rajd wiosenny 2024

włącz .

Sobotni poranek nie napawał optymizmem. Prognozy nie wróżyły niczego dobrego, a ostatnie dni przyniosły znaczne ochłodzenie i pogorszenie pogody. Jeszcze tydzień temu temperatura dochodziła do 30 stopni, a dziś mieliśmy szczęście, że nie było przymrozku. Niebo zaciągnięte jednolitą powłoką chmur bez najmniejszych oznak, że chciałyby zniknąć i jedynym pozytywem było to, że nie padało. A właśnie na dziś zaplanowany  był 23-ci Wiosenny Rajd Rowerowy "Ścieżkami Doliny Małej Panwii".

Zapraszamy w Masyw Śnieżnika

włącz .

Oddział Zakładowy PTTK w Zawadzkiem "Huta Andrzej" organizuje wyprawę w dniu 27 kwietnia 2024 r. (sobota) w okolice

Masywu Śnieżnika.

Koszt uczestnictwa:

  • w wyprawie na Śnieżnik - 130zł dla członków PTTK, 145zł dla sympatyków PTTK
  • do kopalni uranu w Kletnie i do Międzygórza - 180zł dla członków PTTK, 195 zł dla sympatyków PTTK


W cenie zawarte jest: ubezpieczenie, znaczek okolicznościowy, obiad oraz bilet wstępu do kopalni uranu.

Wyjazd uczestników nastąpi autokarem z parkingu przed Urzędem Miasta w Zawadzkiem o godz. 6:00 i Dworcem PKP w Zawadzkiem o godz. 6:10, dnia 27 kwietnia 2024 r. (sobota) - powrót ok. godz. 20:00.

Rajd Niedzielny - Krasiejów

włącz .

Start na Placu MyśliwcaPlac Myśliwca znów świadkiem wyprawy Szlachetnych Kamieni na łono matki ziemi. To na nim kulminacja wszystkich ważnych wydarzeń. Były zdjęcia dla potomnych i statystyk, bo te zgadzać się muszą i wreszcie z wiosennym wiatrem w parze, torem słonecznego pasma wyruszono w kierunku przystani kajakowej Natura 24 w Staniszczach Wielkich.

Zapraszamy na Rajd Wiosenny

włącz .

Oddział Zakładowy PTTK Huta Andtrzej w Zawadzkiem zaprasza na

XXIII Rajd Rowerowy "Ścieżkami Doliny Małej Panwi - Wiosna 2024".

Rajd odbędzie się 20 kwietnia 2024 r. (sobota).
Rajd organizowany jest przez Oddział Zakładowy PTTK w Zawadzkiem przy wsparciu:  UM w Zawadzkiem, Biblioteki i Centrum Kultury w Kolonowskiem, Nadleśnictwa w Zawadzkiem, LGD Dinozaury Ozimek.

Rajd Brata Pawła

włącz .

Grupa rowerowa - Zawadzkie Drugi rajd im. Brata Pawła zgromadził na swojej trasie ponad 60-ciu uczestników. Pasjonaci rowerów i pieszych wędrówek wyruszyli na szlak z Zawadzkiego i ze Strzelec Opolskich. Grupa "Kamienie Szlachetne" wystartowała ze strzeleckiego rynku i po drodze zwiedziła Dębinę, Łaziska, Bokowe i Amazonkę w Kolonowskiem. Przed jedenastą zameldowała się na Zamku w Kątach, gdzie dołączyła do pozostałych grup. Grupa rowerowa z Zawadzkiego wyjechała w południową stronę, minęła Źródełko, a potem skierowała się w kierunku Wierchlesia, gdzie wyjechała na strzeleckę szosę obok Osady Miłosna

Drugi Rajd Znienacka

włącz .

Rajd Znienacka 2To był drugi Rajd Zniecka. Tym razem też się udało. Ogłoszenie w świat poszło już w sobotę, było więc więcej czasu, żeby ewentualnie poprzestawiać zajęcia dnia i na niedzielę być gotowym. Zebrało się nas tuzin. Pogoda dopisała, na termometrach było ponad 10 stopni i mimo braku słoneczka, wędrowało się przyjemnie. Chwilę zeszło, zanim wszyscy się zebraliśmy, ale gdy ekipa się zawiązała, już wiedzieliśmy, że będzie dobrze.

Po ostatnich eskapadach na żędowickich akweduktach, tym razem wybraliśmy się w południowe rejony Zawadzkiego. W planie było Źródełko i Stare Łąki. Zebraliśmy się pod Biedronką i ruszyliśmy w trasę.

Zamek Kąty 2024

włącz .

Oddział Zakładowy PTTK "Huta Andrzej" w Zawadzkiem zaprasza na:

Rajd kolarski i pieszy im. Brata Pawła

Zamek Kąty 2024r

Zawadzkie, 16 marca 2024 r.

Rajd rekreacyjny

włącz .

W niedzielę miłośnicy turystyki rowerowej Koła OZ/PTTK Zawadzkie "Kamienie Szlachetne" wybrali się na Rajd Rekreacyjny. Pogoda mimo zimowej pory dopisała. Uczestnicy zebrali się na Placu Myśliwca w Strzelcach Opolskich, skąd wyruszyli na 50-kilometrową trasę.

Po drodze zwiedzili Mokre Łany, Sieroniowice, następnie Błotnicę Strzelecką, stąd ruszyli w kierunku Centawy, a później do Jemielnicy, na Barut, Wierchlesie, Łaziska, Bokowe i przez Gąsiorowice do Strzelec.

W rajdzie udział wzięło 46 rowerzystów. Humory wszystkim dopisały, na mecie na strzeleckim rynku wszyscy byli uśmiechnięci i zadowoleni.

Reklama